Duyurular

19.11.2014

Posta Hizmet Sağlayıcısı Yetki Belgelendirmesi

​​Değerli Müşterimiz,

Kurulduğumuz 1982 yılından bu yana kargo sektöründe tüm gönderilerinizi, ulusal ve uluslararası yasal düzenlemeler çerçevesinde, “söz verdiğimiz gibi” güvenilir ve teknolojik şekilde taşımaktayız. 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu gereğince posta sektörünün serbestleştirilerek özel şirketlerin faaliyetine açılması sonucu “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” na yapmış olduğumuz lisans başvuru süreci başarı ile tamamlanmış ve şirketimiz yapılan inceleme sonucu “Posta Hizmet Sağlayıcısı Yetki Belgesi” nin sahibi olmuştur.

Söz konusu düzenlemeler ve müşteri memnuniyeti odaklı çözümlerimiz doğrultusunda kargo taşıyıcılığına ek olarak posta hizmet sağlayıcısı sıfatını da kazanan Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş., posta hizmet sektöründe de siz değerli müşterilerimize Yurtiçi Kargo güvencesi ile hizmet vermeye başlamıştır.

6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu kapsamında belirtilen 30 kg. ağırlığın veya 300 dm3 hacmin altındaki gönderilerinizin “posta gönderisi” statüsünde ve lisans sahibi şirketlerce taşınması zorunluluğunu bilgilerinize sunar, lisans sahibi Posta Hizmet Sağlayıcısı olarak Yurtiçi Kargo’yu çözüm ortağı seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​