Fiyat Hesaplama

Nereden?

Nereye?

İl Ülke
İlçe
İl
İlçe

Gönderi Türü

Lütfen yapmak istediğiniz gönderi türünü seçiniz.

Dosya / Evrak Adet (Lütfen Belirtiniz)
Paket / Koli
Toplam Ücrete Esas Ağırlık (Hesaplayınız veya Giriş Yapınız)

Kullanılabilir Hizmetler ve Fiyatları

Aşağıda adresinizden adrese yapılacak gönderiler için; Adrese Kurye Çağırma Hizmeti, Taşıma Hizmeti, Adrese Teslimat Hizmeti dahil fiyatlar, Yurtiçi Kargo'nun her gün adrese teslimat yaptığı adresler için bilgi amaçlı olarak gösterilmiştir. Gönderiminizle ilgili gerçek fiyatlar, şubelerimizde yapılacak ölçüm ve tartım işlemi sonrasında oluşacaktır. Gönderinizi şubeye teslim etmeniz, alıcınızın gönderiyi şubeden teslim alması durumunda ilgili hizmet fiyatları tarafınızdan alınmayacaktır.

6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu kapsamında belirtilen ticari değeri olsun veya olmasın eşya içeren 5 kg ağırlığın veya 50 dm³ hacmin altındaki posta maddesi ile kapsamında haberleşme niteliği taşıyan yazılar bulunmayan 30 kg ağırlığın veya 300 dm³ hacmin altındaki maddeleri içerir. İnternet sitemizin, Bireysel İnternet Şubesi, iPhone ve Android uygulamalarımızın fiyat hesaplama bölümünde ; Nihai hizmet bedelinin %2,35’i oranındaki tutar “posta hizmeti bedeli” adıyla faturaya eklenerek fiyatlandırma yapılır.

İnternet şube hizmetimize üye olarak hem gönderilerinizi %25 indirimli yapabilir, gönderilerinizi online olarak otomatik izlemeye alabilir, hem de çok daha gelişmiş fiyat hesaplama araçları kullanabilir, dilerseniz de adresinize kurye çağırma işlemi ile ödemenizi online olarak kredi kartınızla yapabilirsiniz. İnternet şubemizle ilgili detay bilgi almak ve üye olmak içintıklayınız..

Hizmet
Fiyat
(KDV hariç)
İnternet Şubesi Fiyatı
(KDV hariç)
Tahmini Teslim
Tarihi

Ek Hizmetler ve Fiyatları

Teslimat Bilgi Hizmeti

Alıcı Ön Bilgi Hizmeti

Teslimat Bilgi Hizmeti: Gönderinin teslim edilmesi ile göndericinin cep telefonuna gönderilen bir sms ile; kime hangi tarih ve saatte teslimat yapıldığının bilgisinin aktarımı hizmetidir.

Alıcı Ön Bilgi Hizmeti: Gönderiye dair taşıma faturasının kesilmesi ile yola çıkmadan önce gönderinin teslimat şubesi, tahmini teslim tarihi bilgilerinin alıcının cep telefonuna gönderilecek bir sms ile iletilmesi hizmetidir.

Tahmini teslim tarihi olarak gösterilen zamanlar bilgi amaçlıdır. Yurtiçi Kargo'nun her gün teslimat yapılan adreslere, belirli günlerde teslimat yapılan adreslere ve teslimat alanı kapsamı dışındaki noktalara göre bu bilgi değişebilir. Ekspres gönderi hizmetimiz VIP hizmeti'nin hangi noktalara geçerli olduğu ve kesin teslimat zamanlamaları için Yurtiçi Kargo şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Ücrete Esas Ağırlık Hesaplama Aracı

Gönderi Sepetiniz

Toplam KG: -

Toplam Hacim(dm3): -

Toplam Ücrete Esas Ağırlık:-

Yeni Gönderi

En (cm)

Boy (cm)

Yükseklik (cm)

Ağırlık (kg)

Adet (Lütfen Belirtiniz)Adet

Yurtiçi Fiyat Hesaplama;
Gönderi tartılarak “KG" ağırlığı bulunur. Girdiğiniz cm cinsinden en, boy ve yükseklik bilgileri birbiri ile çarpılıp 1.000 'e bölünerek “hacim ( dm3 )” bilgisi oluşturulur. Gönderinin hacmi 3’e bölünür ve gönderinin ağırlığına dair girilen “KG” bilgisi ile karşılaştırılır. Hangisi büyük ise fiyatlama da “Ücrete Esas Ağırlık” olarak o bilgi kullanılır. Aynı ebatta birden fazla gönderiniz için lütfen "ADET" kısmına ilgili miktarı giriniz. Eğer farklı ebatlarda gönderileriniz varsa her gönderi için en, boy, yükseklik, ağırlık ve adet bilgisi girişi yapıp "EKLE" fonksiyonu ile sepetinizi oluşturunuz. Gönderilerin en, boy veya yükseklik bilgilerinden herhangi biri 150 cm'i geçemez. Bu tip bir gönderiniz var ise lütfen şubelerimizle irtibata geçiniz.

Yurtdışı Fiyat Hesaplama;
Gönderi tartılarak ağırlığı "Kg" cinsinden hesaplanır. Gönderinin hacmi (dm3) hesaplanır. Hacim (dm3) Formülü: {En (cm) x Boy (cm) x Yükseklik (cm)} / 1.000 (6475 sayılı yasa gereği hacim ölçümlerinin dm3 cinsinden yapılması zorunludur.)3 Gönderi hacmi 6'ya bölünür ve ağırlık ile karşılaştırılır. Hangi değer büyük ise "Ücrete Esas Ağırlık" olarak kullanılır. Yukarıdaki işlemler her bir gönderi için ayrı ayrı yapılır, bulunan "Toplam Ücrete Esas Ağırlık" ilgili hizmetin tablosunda ilk sütundan satır olarak seçilir. Gönderinin gideceği ülke bölge kodu, EKSPRES hizmeti için alttaki tablodan, STANDART hizmeti için bu hizmete özel bölge kod tablosundan bulunur. "Ücrete Esas Ağırlık" satırı seçilir ve Bölge Kodu'nun bulunduğu sütundan fiyat bulunur.

YURT İÇİ FİYATLARIMIZ:

Güncel Ürün ve Hizmet Fiyatlarımıza Ulaşmak İçin Tıklayınız.

YURT DIŞI FİYATLARIMIZ:​

Güncel Ürün ve Hizmet Fiyatlarımıza Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Pdf görüntüleyici programını indirmek için tıklayınız.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​