S.S.S

 • Web sitemizin “Gönderi Takibi” modülü üzerinden (http://www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri/sayfalar/kargom-nerede.aspx)
  Yurtiçi gönderilerinizi; gönderi kodu, fatura numarası, ambar tesellüm numarası ve çağrı numarası ile
  Yurtdışı gönderilerinizi; konşimento numarası (AWB) ve gönderi numarası ile sorgulayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Çağrı Merkezimizi (444 99 99 ) arayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Mobil Servislerimiz ’den faydalanarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Mobil Servisler;Akıllı telefonlarınızdan(YK iPhone ve YK Android Uygulamaları) ve tabletlerinizden(iPad ve Android işlemcili tabletlerinizden ) ücretsiz olarak Yurtiçi Kargo uygulamalarını indirebilirsiniz. http://www.yurticikargo.com/gonderi-kanallari/mobil-servisler/Sayfalar/mobil-servisler.aspx

 • Yurtiçi Kargo kurumsal Facebook sayfası aracılığı ile çalışan Yurtiçi Kargo Facebook Şubesi uygulamasını kullanarak kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

Facebook şubesi uygulamasını sayfamızı beğenerek kullanabilirsiniz.

Cep telefonunuzdan Yurtiçi Kargo’ya özel açılmış www.facebooksubesi.com web sayfasına girip Facebook sayfamızı beğenmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınızdan Kurumsal Facebook Sayfamızı (www.facebook.com/yurticikargo) beğenerek kargonuzu takip edebilirsiniz.

Cep telefonunuzun mesaj kısmına NEREDE yazıp bir boşluk bırakarak fatura üzerinde yer alan fatura numarası, gönderi numarası ya da referans kodunu yazılması ile 4343'e göndererek kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.​

İş Günü

Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız 14.00' e kadar 444 99 99 Alo Yurtiçi Kargo'yu arayarak bildirebilir ya da 15.30' a kadar şubelerimize haber verebilirsiniz. Birimimiz iş planına göre talebinize dair bilgilendirme yapacaktır. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip "Ambar Tesellüm" fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır.

Hafta Sonu

Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız 10.30’a kadar 444 99 99 Alo Yurtiçi Kargo'yu arayarak bildirebilir ya da 11.00’e kadar şubelerimize haber verebilirsiniz. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip "Ambar Tesellüm" fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır.

Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır. Resmi tatil günleri ve Pazar günleri ise şubelerimiz kapalıdır.​

Gönderilerinizi hafta içi 18.00’e ve cumartesi günleri 17.00'ye kadar Türkiye genelindeki 900’den fazla birimimizden size en yakın olanına teslim edebilirsiniz.

Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır. Resmi tatil günleri ve Pazar günleri ise şubelerimiz kapalıdır.​

​​

İş Günü

Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız 14.00’e kadar 444 99 99 Alo Yurtiçi Kargo'yu arayarak bildirebilir ya da 15.30’a kadar şubelerimize haber verebilirsiniz. Birimimiz iş planına göre talebinize dair bilgilendirme yapacaktır. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip "Ambar Tesellüm" fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır.

Dilerseniz saat 18.00’e kadar herhangi bir Yurtiçi Kargo Şubesine gelerek de kargonuzu teslim edebilirsiniz.

Hafta Sonu

Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız 10.30’a kadar 444 99 99 Alo Yurtiçi Kargo'yu arayarak bildirebilir ya da 11.00’e kadar şubelerimize haber verebilirsiniz. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip "Ambar Tesellüm" fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır.

Dilerseniz saat 17.00'e kadar herhangi bir Yurtiçi Kargo Şubesine gelerek de kargonuzu teslim edebilirsiniz.

Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır. Resmi tatil günleri ve Pazar günleri ise şubelerimiz kapalıdır.

Gönderi Kanalları

​​​
​​

Taşınması şarta bağlı ve taşımadığımız ürünler listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.​

Yurtdışı gönderimlerinizi Yurtiçi Kargo’nun size sunduğu Yurtdışı Standart ve Yurtdışı Ekspres hizmetleri ile hızlı, güvenilir ve ekonomik fiyat avantajları ile yapabilirsiniz.

Yurtdışı gönderimi için daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

K.K.T.C’de Kıbrıs acentemiz hizmet vermektedir. K.K.T.C içi gönderi yaparken detaylı bilgi için Kıbrıs acentemizden ve web sitemiz üzerindeki K.K.T.C hizmetleri sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

K.K.T.C’ye gönderi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Ticari olmayan gönderiler(Şahıs gönderileri) için 2 nüshadan oluşan proforma fatura düzenlenmesi gerekmektedir. Kargolarınız isteğinize göre, şubeden ya da alıcının adresine teslim edilmektedir. Şahıs gönderileri Lefkoşa gümrüğüne vardıktan sonra gümrük memuru tarafında kargonun ticari olmayan gönderi olduğu tespit edildikten sonra Kıbrıs acente personelimiz tarafından şubemize getirilerek teslimatı yapılır.

Proforma Fatura örneği için tıklayınız.

*KKTC’ye her türlü ilaç girişi yasaklanmış olup ilaç girişine izin verilmemektedir.​​

Tek parçada 100 kilogram veya hacmi 900dm3 ve uzunluğu 3 metreye kadar olan kargolarınızı adresinizden görevlimiz tarafından alınarak ya da şubelerimize teslim ederek gönderiniz alıcısına teslim edilmektedir. Gönderiniz, tek parçada 100 kilogram veya hacmi 900dm3’den fazla ve uzunluğu 3 metreden yüksek ise; özel taşıma kapsamasına giren bu gönderiniz için ilgili hizmet verilen lokasyonların bilgisini şube ve acentelerimizden alabilirsiniz.​

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Alıcısı tarafından teslim alınmayan veya alıcısına ulaşılamayan kargolar için göndericiden kargonun bekletilmesi veya kendisine iadesi ile ilgili yazılı olarak talimat istenir.3 gün içerisinde gönderici tarafından yazılı talimat verilmediği takdirde kargo göndericiye iade edilerek taşıma ücretinin ve oluşabilecek diğer masrafların tahsilatı gerçekleştirilir. Bunun haricinde Yurtiçi Kargo Türk Ticaret Kanunu’nun 869. Maddesinde yer alan diğer seçimlik haklarını da kullanabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kargo alıcısını adresinde bulamazsak, yetkilimiz tarafından gönderiye ait bilgilerin(Gönderici adı ve soyadı, Fatura No gibi) yer aldığı “Kargo İhbar Notu” bırakılır. Bu durumda kargo alıcısının ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.​

Yurtiçi Kargo’nun müşterilerine sunduğu güncel kampanyalar üzerinden kargonuzu indirimli gönderebilirsiniz.

Güncel Kampanyalarımızı görmek için tıklayınız.​

Gönderi Hizmet Taahhütlümüz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

YURT İÇİ FİYATLARIMIZ:
Güncel Ürün ve Hizmet Fiyatlarımıza Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Pdf görüntüleyici programını indirmek içi​n tıklayınız.

Adım 1 (Ücrete Esas Ağırlık)

 • Ücrete Esas Ağırlık: Gönderilerinizin fiyatlandırılmasında kullanılan değerdir.
 • Birden fazla parçadan oluşan gönderilerde bu işlem her parça için ayrı ayrı yapılır ve çıkan ücrete esas ağırlıkların toplamı esas alınır.
 • Gönderi tartılarak "Kg" ağırlığı bulunur.
 • Gönderinin hacmi (dm3) hesaplanır. Hacim (dm3) Formülü: {En (cm) x Boy (cm) x Yükseklik (cm)} / 1.000 (6475 sayılı yasa gereği hacim ölçümlerinin dm3 cinsinden yapılması zorunludur.)
 • Gönderi hacmi üçe bölünür ve ağırlık ile karşılaştırılır.
 • Hangisi büyük ise "Ücrete Esas Ağırlık" olarak kullanılır.

Adım 2 (Mesafe Hat)

 • Aynı şehir merkezi içinde yapılan gönderilerde mesafe olarak şehir içi kabul edilir.
 • Farklı şehirler arasındaki gönderiler, iki şehir merkezi arasındaki karayolu mesafesi (km) kullanılarak HAT şu şekilde bulunur;
 • 1 - 200 km : YAKIN HAT

  201- 600 km : KISA HAT

  601 - 1000 km : ORTA HAT

  1.000 km üzeri : UZUN HAT

 • K.K.T.C.’ye gidecek gönderilerde; çıkış ilinden Mersin’e kadar olan mesafe(km)ye göre HAT belirlenir. K.K.T.C.’den yapılan gönderilerde; Mersin'den varış iline kadar olan mesafe(km)ye göre HAT belirlenir.

Adım 3 (Fiyat)

 • 1.adımda bulunan "Ücrete Esas Ağırlık" bilgisinin yer aldığı satır ilgili sütundan seçilir. Seçilen satırın 2.adımda bulunan "HAT" ta göre karşılığı ilgili sütundan bulunarak taşıma hizmet bedeli tespit edilir.
 • Ücrete esas ağırlığı 50’nin üzerinde olan gönderilerde hesaplama su şekilde yapılır;

  1. İşlem: Ücrete esas ağırlık sütunundan ”50” satırı seçilir ve karşılığı olan ilgili hat sütunundaki ücret bulunur.

  2. İşlem: Adım 1’de bulunan ücrete esas ağırlıktan 50 sayısı çıkartılır, çıkan rakam ile “beher (+) 50” satırının karşılığı olan ilgili hat sütunundaki (veya ilgili hattaki) ücret çarpılır.

  3. İşlem: 1. ve 2. İşlem sonucu elde edilen ücretler toplanarak hizmet bedeli bulunur.​​

 • K.K.T.C.’ye gidecek ve K.K.T.C.’den gelen gönderilerde çıkan hizmet bedeline ayrıca K.K.T.C. sütununun ilgili satırındaki ücret eklenir.
 • Eğer gönderinin adresten alınması ve/veya adrese teslimatı istenir ise yine ilgili satırdaki ek hizmetlerin ve varsa diğer ek hizmetlerin bedeli taşıma hizmet bedeline eklenerek nihai hizmet bedeli bulunur.
 • 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu kapsamında belirtilen ticari değeri olsun veya olmasın eşya içeren 5 kg ağırlığın veya 50 dm³ hacmin altındaki posta maddesi ile kapsamında haberleşme niteliği taşıyan yazılar bulunmayan 30 kg ağırlığın veya 300 dm³ hacmin altındaki maddeleri içerir. İnternet sitemizin, Bireysel İnternet Şubesi, iPhone ve Android uygulamalarımızın fiyat hesaplama bölümünde ; Nihai hizmet bedelinin %2,35’i oranındaki tutar “posta hizmeti bedeli” adıyla ayrıca faturaya eklenerek fiyatlandırma yapılır.

YURT DIŞI FİYATLARIMIZ:
Güncel Ürün ve Hizmet Fiyatlarımıza Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Pdf görüntüleyici programını indirmek için Tıklayınız.

 

 • Ücrete Esas Ağırlık: Gönderilerinizin fiyatlandırılmasında kullanılan değerdir.
 • Gönderi tartılarak ağırlığı "Kg" cinsinden hesaplanır.
 • Gönderinin hacmi (dm3) hesaplanır. Hacim (dm3) Formülü: {En (cm) x Boy (cm) x Yükseklik (cm)} / 1.000 (6475 sayılı yasa gereği hacim ölçümlerinin dm3 cinsinden yapılması zorunludur.)
 • 3 Gönderi hacmi 6'ya bölünür ve ağırlık ile karşılaştırılır. Hangi değer büyük ise "Ücrete Esas Ağırlık" olarak kullanılır.
 • Yukarıdaki işlemler her bir gönderi için ayrı ayrı yapılır, bulunan "Toplam Ücrete Esas Ağırlık" ilgili hizmetin tablosunda ilk sütundan satır olarak seçilir.
 • Gönderinin gideceği ülke bölge kodu, EKSPRES hizmeti için alttaki tablodan, STANDART hizmeti için bu hizmete özel bölge kod tablosundan bulunur.
 • "Ücrete Esas Ağırlık" satırı seçilir ve Bölge Kodu'nun bulunduğu sütundan fiyat bulunur.
  • Ücrete esas ağırlığı 30 üzerinde olan EKSPRES hizmet dahilindeki gönderilerde hesaplama şu şekilde yapılır;
  • 1.İşlem: Ücrete esas ağırlık sütunundan” 30” satırı seçilir ve karşılığı olan ilgili BÖLGE KOD sütunundaki ücret bulunur.

   2. işlem: Ücrete esas ağırlıktan 30 sayısı çıkartılır, çıkan rakam ile “(+) Beher” satırının karşılığı olan ilgili bölge sütunundaki ücret çarpılır.

   3. işlem: 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu kapsamında belirtilen ticari değeri olsun veya olmasın eşya içeren 5 kg ağırlığın veya 50 dm³ hacmin altındaki posta maddesi ile kapsamında haberleşme niteliği taşıyan yazılar bulunmayan 30 kg ağırlığın veya 300 dm³ hacmin altındaki maddeleri içerir. İnternet sitemizin, Bireysel İnternet Şubesi, iPhone ve Android uygulamalarımızın fiyat hesaplama bölümünde ; Nihai hizmet bedelinin %2,35’i oranındaki tutar “posta hizmeti bedeli” adıyla ayrıca faturaya eklenerek fiyatlandırma yapılır.

   4. işlem: 1 ve 2. İşlem sonucu elde edilen ücretler toplanarak hizmet bedeli bulunur (STANDART hizmet dahilinde 30 kg'ye kadar, EKSPRES hizmet dahilinde 149 kg'ye kadar gönderiler kabul edilmektedir)​​

  Ücrete esas ağırlık ile fiyat hesaplamasında yuvarlama yöntemi kullanılmaktadır. Küsüratlı bulunan sonuçlarda; tam sayı bölüm çıkarılınca kalan kısım 0,1 ile 0,49 arasında ise sadece tam sayı kısmı kullanılmakta eğer bulunan küsurat 0,50 ile 0,99 arasında ise tam sayı 1 arttırılarak yukarıya yuvarlanmaktadır. (Örnek: Ücrete Esas Ağırlık= 2,45 ise “2” , Ücrete Esas Ağırlık=2,51 ise “3”)

  Yakıt Farkı

  Uluslararası taşımacılık yapan operatörler petrol fiyatlarındaki değişimleri, yakıt fiyat farkı olarak fiyatlarına değişken olarak yansıtmaktadırlar. Aşağıda belirtilen yakıt farkı oranı Yurtdışı Hizmetler dahilinde sözleşmeli olarak yapılan gönderilerde uygulanmaktadır.

  Uygulanacak yakıt farkı yüzdesi belirlenirken, ABD Enerji Bakanlığı'nın 2 ay öncesine ait yayınladığı ABD Körfez Kıyısı (USGC) kerosene/jet yakıt spot fiyatları baz alınmaktadır. Belirlenen fiyatın, fuelsurcharge tablosundaki yüzdesel değeri sisteme girilmektedir.

  Kaynak: http://www.eia.gov

  Aralık 2014 dönemi için yakıt farkı oranı %14,50’dir.

  ​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​

TAZMİN SÜRECİ

BAŞVURU;

Hasar, Kayıp ya da Geç Teslimatla ilgili tazmin süreci, müşterinin talebini bağlı olduğu Şube ya da Bölge Müdürlüğüne dilekçe ile yaptığı başvuru sonrasında başlar.

Müşterinin verdiği tazmin talep dilekçesinde herhangi bir şekil şartı olmayıp;

 • Gönderi adresten alım yapıldıktan sonra faturası düzenlenmeden kayıp ya da hasarlı duruma düşmüş ise; Ambar Tesellüm Fişinin tarihi, alıcı ismi, gönderi içeriği ve talep edilen tazmin bedeli,
 • Gönderi faturaya dönüştükten sonra kayıp/hasarlı duruma düşmüşse ya da geç teslim edildi ise; fatura bilgileri (Gönderi kodu/ Belge numarası, tarihi) ve talep edilen tazmin bedeli bilgileri bulunmalıdır.

Müşterinin tazmin dilekçesi ekinde vermesi gereken belgeler;

 • Gönderi adresten alım yapıldıktan sonra faturası düzenlenmeden kayıp ya da hasarlı duruma düşmüş ise; Ambar Tesellüm Fişi fotokopisi, gönderi içeriğinin bedelini ispatlar, alım tarihinde ya da öncesinde düzenlenmiş resmi nitelikte belge. (fatura vb.)
 • Gönderi faturaya dönüştükten sonra kayıp ya da hasarlı duruma düşmüşse ya da geç teslim edildi ise; Gönderici Ödemeli gönderiler için şubede düzenlenmiş fatura fotokopisi, Alıcı Ödemeli gönderiler için Ambar Tesellüm Fişi fotokopisi ve gönderi içeriğinin bedelini ispatlar, gönderi tarihinde ya da öncesinde düzenlenmiş resmi nitelikte belge. (fatura vb.)

DEĞERLENDİRME;

 • Şubeye iletilen tazmin dilekçeleri Şube Müdürlükleri tarafından dilekçe ve bağlı evraklar ile birlikte bağlı bulundukları Bölge Müdürlüklerine gönderilir.
 • Bölge Müdürlükleri kendilerine iletilen tazmin dilekçelerini işleme alarak araştırma sürecine başlar. Kayıp kargolar için tüm şube ve aktarma merkezlerimizde araştırma süreci başlatılır. Hasarlı kargolar için ise gönderinin hareket gördüğü tüm birimlerden kargonun geçiş bilgilerine dair görüş ve tutanaklar istenir.
 • Hasarlı ve kayıp gönderiler için araştırma ve görüş isteme süreci tamamlandıktan sonra Bölge Müdürlüğü Tazmin Komisyonu değerlendirme yaparak tazmini Genel Müdürlük Tazmin Komisyonu onayına gönderir.
 • Genel Müdürlük Tazmin Komisyonu araştırma sonucunda edinilen belge, görüş ve değerlendirmeleri inceleyerek ödeme onayı verir ya da talebi reddeder.

SONUÇ;

Tazmin komisyonunun talebi onaylaması durumunda;

 • Bölge Müdürlüğü tarafından tazmin talebinde bulunan müşterinin bağlı olduğu/tazmin talep dilekçesini verdiği Şube Müdürlüğüne İbraname ve Gider Pusulası hazırlanarak gönderilir.
 • Tazmin talebinde bulunulan hasarlı kargo müşteriden geri alınır.
 • Müşterinin İbranameyi ve Gider Pusulasını imzalamasından sonra Şube görevlisine ya da Şubeye teslim etmesi istenir.
 • Şubeye teslim edilen İbraname ve Gider Pusuları Bölge Müdürlüğüne gönderilir. Bölge Müdürlüğü tarafından ilgili belgeler sisteme eklendiğinde onaylanan tazmin bedeli Genel Müdürlük Finans Departmanı tarafından müşterini Banka Hesabına havale yolu ile ödenir.

Tazminin komisyonun talebi reddetmesi durumunda;

 • Bölge Müdürlüklerine iletilen tazmin red bilgilendirmesinin akabinde tazmin dilekçesinin verildiği Şube Müdürlüğü müşteriye gerekli bilgilendirmeyi yapar.
 • Müşterinin talebin tekrar değerlendirilmesi yönünde bir isteği olursa itiraz dilekçesi düzenleyerek Şube görevli/yetkilisine vermesi gerekmektedir.
 • İtiraz dilekçesi verildiğinde tazminin yeniden değerlendirme süreci başlar.

Kargo gönderilerinizin güvenliği ve tabi olduğumuz yasalar ve yönetmelikler gereğince gönderinizin güvenliği açısından kargonuzu teslim ederken veya teslim alırken, “T.C Kimlik No” bilgisinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin, verdiğimiz hizmet dışında herhangi bir amaçla kullanılmayacağını belirtmek isteriz.

T.C Kimlik Numarası ve Vergi Numarası ile ilgili yasa ve maddeler aşağıda detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

 • 11.06.2009 tarih ve 27255 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin 45. Maddesi 2.bendinde gönderici kendi adres ve kimlik bilgilerini tam ve doğru olarak kargo şirketlerine bildirmek zorundadır, madde 43/12’ye göre ise kargo şirketleri gönderiyi teslim ederken alıcının kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlüdür.
 • 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun ve bu konuna istinaden çıkartılarak 09.01.2008 tarihi ve 26571 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yönetmelikte kimlik tespiti yapmak zorunda olan yükümlüler arasında kargo şirketleri de sayılmış olup göndericinin ve alıcının T.C kimlik numarası ve/veya Vergi numarası ile birlikte kimlik bilgilerinin alınması ve kaydedilmesi zorunluluğu getirilmiştir.
 • 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu’nun 231. Maddesine göre FATURA tanzimi sırasında müşteri; adını soyadını, vergi dairesini, vergi numarasını ve kimliğini ibraz etmek zorundadır.29.08.2006 tarih ve 26274 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Vergi Kimlik Numarası Genel Tebliği’ne göre bireyler için T.C Kimlik Numarası olarak kabul edilmiş olup, bu nedenle fatura tanziminde müşterinin T.C Kimlik Numarası da kaydedilmektedir.

Belirli gün teslimat yapılan adresler veya adrese teslimat yapılmayan noktalar için Yurtiçi Kargo’nun size sunmuş olduğu Telefon İhbarlı, Şubeye Çağrı Hizmeti, Şubeden teslim seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Ayrıca Çağrı Merkezimiz (444 99 99 ) ve Yurtiçi Kargo şubelerimizden teslimat noktaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Teslimat hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.​

 • Gönderici Ödemeli (G.Ö): Kargo ücretinin gönderici tarafından ödenmesidir.
 • Alıcı Ödemeli (A.Ö): Kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesidir.
 • Adrese Teslim (A.T) : Kargonun alıcının adresine teslim edilmesidir.
 • Telefon İhbarlı (T.İ): Kargonun varış şubesine ulaştığında alıcısına telefon edilmesi ile kargo alıcısı tarafından ilgili şubeye gelerek teslim almasıdır.

Sipariş vermiş olduğunuz e-ticaret firmasına ulaşarak, Yurtiçi Kargo'ya ait fatura numarasını veya gönderi numarasını öğrenerek, Yurtiçi Kargo bilgi kanallarını (http://www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri/Sayfalar/Bilgi-Kanallari.aspx ) veya gönderi takip (http://www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri/sayfalar/kargom-nerede.aspx) ekranını kullanarak gönderinizin durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. ​

Güvenlik ve ulaşım nedeniyle bazı askeri alanlara hizmet sunulmakta olup bazılarına sunulamamaktadır. Detaylı bilgiyi Yurtiçi Kargo şube/acentelerinden alabilirsiniz.

Acentelik talebiniz için web sitemizin “Bize Ulaşın” bölümünden acentelik başvurusunda bulunacağınız şehrin bağlı olduğu Bölge Müdürlüğümüzden konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bölge Müdürlüklerimiz