Taşıma Grubu

Taşıma sektörü, küreselleşme olgusundan en çok etkilenen işkollarının başında gelmektedir. Rekabetin yoğunlaşması ve kurallarının değişmesi, çalışma yöntemlerinin ve dağıtım kanallarının farklılaşması ve elektronik ticaretin hızla gelişmesi özellikle taşıma alanında geleneksel yaklaşımların yetersizliğini ortaya koymaktadır. Elektronik, tekstil ve hızlı tüketim ürünleri gibi sektörlerdeki firmalar, ürün yenileme süreçlerini kısalttıkça, lojistik faaliyetlerinde kendi hızları ve bakış açılarıyla uyumlu iş ortakları arayışına girmektedir. Oluşan yeni koşulların doğasını iyi anlama ve buna uygun doğru adımları atma becerisi ise, lojistik sektöründe başarının kalıcılık ölçütünü oluşturmaktadır.

Taşıma Grubu

1- Yurtiçi Kargo

Yurtiçi Kargo 1982 yılında Türkiye'nin ilk kargo şirketi olarak kurulmuştur. 81 ilde 17 Bölge Müdürlüğü, 32 Aktarma Merkezi, 3000'ü aşkın araç filosu ve 800'den fazla şubesiyle hizmet vermektedir. Türkiye'nin en yaygın ve etkin dağıtım ağına sahip olan Yurtiçi Kargo, güvenli ve hızlı hizmeti, çalışanlarına yaptığı yatırımlarla alanındaki lider konumunu korumaktadır.

2- Yurtiçi Lojistik Tedarik Zinciri Yönetimi Ve Dağıtım A.Ş.

2002 yılında Arıkanlı Holding Taşımacılık Grubu bünyesinden kurulan Yurtiçi Lojistik; başta tekstil, perakende, gıda, otomotiv, madeni yağ ve beyaz eşya olmak üzere farklı sektörlerin tedarik zinciri yönetimi, dağıtım ve depolama ihtiyaçlarına yönelik esnek çözümler sunmaktadır.

2003-2005 yılları arasında Avrupa'nın ilk beş lojistik firması arasında bulunan İngiliz Tibbett & Britten Group ile oluşturulan %50 ortaklık bünyesinde Yurtiçi Tibbett & Britten Logistics adı altında faaliyet gösteren Yurtiçi Lojistik, Tibbett & Britten Group'un yurtdışında başka bir firma tarafından satınalınması sonucunda ortaklıktan ayrılmıştır ve 2005 yılı sonu itibarı ile %100 Arıkanlı Holding sermayesi ile yoluna devam etmektedir.

Genel Merkezi Maslak/İstanbul'da bulunan Yurtiçi Lojistik, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Adana, Ankara, Antalya, İzmir, Kayseri, Konya ve Gaziantep olmak üzere toplam 9 Lojistik Merkez'de hizmet vermektedir.

ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistem belgesine sahip Yurtiçi Lojistik, çoklu depolama hizmetinin yanı sıra, tahsisli depo, ulusal ve entegre uluslararası dağıtım, soğuk zincir çözümlerini ulusal ve yerel bilgi ve tecrübesiyle birleştirerek müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Web Sitesi: www.yurticilojistik.com.tr

3- Chronopost- DPD

Yurtiçi Kargo, Geopost firması ile 11 Temmuz 2003 tarihinde ortaklık anlaşması imzalamıştır. Chronopost ve DPD, Geopost firmasına bağlı uluslararası teslimat kuruluşlarıdır.

Yurtiçi Kargo, Chronopost ve DPD firmalarının iş ortağı olmakla beraber yurtdışı teslimat ayağında Chronopost Türkiye olarak işleyişini sürdürmektedir.

Geopost, La Poste firmasının iştirakidir ve Avrupa’nın 3. en büyük kargo şirketidir. İş ortakları: Fransa’da Chronopost Uluslararası, Exapaq. Dünya çapında: DPD, Yurtiçi Kargo , Seur Geopst firmalarıdır.

DPD, Geopost grubuna bağlı dünya çapında hava ve karayolu taşımacılığı yapan uluslararası bir firmadır.

Choronopost, dünya üzerinde 30 Kg ağırlığa kadar ekspres paket teslimatı yapan Fransız bir firmadır.La Poste’a bağlı Geopost ve Chronopost International ,Fransa içinde ve uluslararası ekspres taşımacılığı yapan firmalardır. Yurtiçi Kargo Chronopost Uluslararası Türkiye olarak uluslararası havayolu ekspres taşımacılığında dünya çapında öncü firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

Detaylı bilgi için,
www.chronopost.fr
www.dpd.com ​​​​​