Güncel Sosyal Sorumluluk Projeleri

Yurtiçi Kargo, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illere anaokulu yapmak üzere çalışmalarını sürdüren, Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu, Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin resmi kargo sponsoru oldu. Söz konusu işbirliği ile Yurtiçi Kargo, derneğin tüm gönderilerini ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilerine ücretsiz ulaştıracak.​

Yurtiçi Kargo, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Şirketlerinden İstanbul Halk Ekmek A.Ş.'nin (İHE) Başkan Kadir Topbaş'ın talimatıyla Çölyak ve Fenilketonuri hastalarına yönelik olarak geleneksel olarak her bayram hazırladığı "glutensiz" hediye paketlerini 2009 yılından bu yana tüm Türkiye'ye ücretsiz ulaştırmaktadır.

http://www.ihe.com.tr

Yurtiçi Kargo, maddi güçlükler içindeki binlerce lösemili çocuğa ücretsiz tedavi, eğitim, sosyal ve psikolojik hizmetler vermek, yaşadıkları problemlere kalıcı çözümler getirebilmek amacıyla çalışmalarını sürdüren LÖSEV'e ücretsiz taşıma desteği ile katkıda bulunmaktadır.

Yurtiçi Kargo, maddi güçlükler içindeki binlerce lösemili çocuğa ücretsiz tedavi, eğitim, sosyal ve psikolojik hizmetler vermek, yaşadıkları problemlere kalıcı çözümler getirebilmek amacıyla çalışmalarını sürdüren LÖSEV'in 2005 yılından bu yana resmi kargo sponsorudur.

http://www.losev.org.tr

1998 yılında sınırlı olanaklarla eğitim görmeye çalışan köy çocuklarına yardım eli uzatmak için kurulan İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı (İLKYAR) aracılığıyla Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında (YİBO) okuyan 3.000'den fazla çocuğa, 2005 yılından bu yana, Yurtiçi Kargo tarafından yardım taşınmaktadır.

http://www.ilkyar.org.tr

1998 yılında, omurilik felçlilerinin tıbbî, meslekî, ekonomik, sosyal sorunlarının çözümü ve yeni omurilik felçlilerinin oluşmaması için hizmet vermek amacıyla kurulmuş olan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin (TOFD) "harekete geç, harekete geçir" sloganıyla 2005 yılından bu yana sürdürdüğü akülü sandalye kampanyası çerçevesinde Yurtiçi Kargo tarafından taşınan akülü sandalye sayısı toplam 2190'u geçmiştir.

http://www.tofd.org.tr